Warning: Use of undefined constant ddsg_language - assumed 'ddsg_language' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/invett6/domains/pol-k.pl/public_html/wp-content/plugins/sitemap-generator/sitemap-generator.php on line 45
Odnawianie felg – lepszy i tańszy sposób na „nowe felgi” | pol-k.pl

Odnawianie felg – lepszy i tańszy sposób na „nowe felgi”

Piękne i duże, błyszczące alufelgi – trudno o lepszą ozdobę samochodu. Niestety polskie drogi są takie jakie są. Wysokie krawężniki, trudne do ominięcia dziury, luźno leżący żwir wzbijany pędem przejeżdżających samochodów, a do tego piasek i sól – nieodłączny element drogowej zimy. W takich warunkach naprawdę trudno utrzymać felgi w idealnym stanie.

W skrajnych przypadkach wystarczy zaledwie jedno zdarzenie, by felga aluminiowa straciła cały swój urok. Sekunda nieuwagi i nieszczęście gotowe. Co robić – kupować nową czy zdecydować się na odnawianie felg?

Kiedy naprawa felgi jest lepszym rozwiązaniem

Ładnie wyglądające alufelgi renomowanej firmy to wydatek przynajmniej kilkuset złotych za sztukę. Niemało. Naprawa jest znacznie tańsza, a efekty nawet w trudnych przypadkach okazują się bardzo satysfakcjonujące.

Profesjonalny zakład zajmujący się odnawianiem felg bez trudu poradzi sobie z mniejszymi i większymi wgnieceniami, odpryskami, rysami, otarciami i innymi uszkodzeniami. Możliwe jest też prostowanie felg, które straciły swój idealny kształt np. w konsekwencji uderzenia.

Renowacja felgi – etapy

Pierwszym etapem przy odnawianiu felg jest staranne oczyszczenie powierzchni ze wszystkich zabrudzeń, drobin asfaltu, przyklejonej ziemi i wszelkich innych oznak codziennego użytkowania. Jeśli nie jest niezbędne prostowanie felg, oczyszczoną powierzchnię należy wyrównać poprzez piaskowanie i wypolerować, by uzyskać gładką warstwę pozbawioną rys i innych śladów.

Potem można nałożyć nowy lakier. Zazwyczaj stosuje się przynajmniej trzy warstwy – podkład, lakier właściwy oraz lakier bezbarwny wykańczający, służący do zabezpieczenia pozostałych warstw m.in. przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych.

Odnowiona felga prezentuje się nie gorzej niż zupełnie nowa – a przy okazji można np. zmienić jej kolor i zamiast na tradycyjny srebrny, pomalować ją na czarno lub biało. Możliwości ogranicza jedynie wyobraźnia właściciela samochodu. Co jednak najważniejsze, zabieg renowacji felg jest znacznie tańszy od wymiany kompletu kół na nowy – a to argument, który wiele osób z pewnością weźmie pod uwagę.