Warning: Use of undefined constant ddsg_language - assumed 'ddsg_language' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/invett6/domains/pol-k.pl/public_html/wp-content/plugins/sitemap-generator/sitemap-generator.php on line 45
Piękno roślin w domowym ogrodzie i na balkonie | pol-k.pl

Piękno roślin w domowym ogrodzie i na balkonie

Wraz z nadejściem wiosny i pierwszych ociepleń, możemy zacząć upiększać nasze balkony i tarasy, umieszczając na nich skrzynki z kwiatami. Przy doborze roślin należy sugerować się nie tylko samą estetyką, ale warunkami, jakie możemy im stworzyć.

Na balkonie najlepiej sprawdzą się pelargonie, petunie, fiołki, bratki, begonie, surfinie czy aksamitki. Ciekawie wyglądają także miniaturowe krzewy oraz małe iglaki. Pamiętaj o tym, że większe rośliny najlepiej ustawić w kącie balkonu, by nie zniszczył ich wiatr, a do tego należy zwrócić uwagę na ciężar donic z ziemią po deszczu. Pamiętajmy, aby do jednej skrzynki nie sadzić roślin o zacznie różniących się potrzebach co do ziemi, w jakiej je posadzimy ( jedne wymagają dużej wilgoci, a inne nie). Dobór powinien być dokonany również pod względem warunków świetlnych na danym balkonie lub tarasie. Na tych najmocniej nasłonecznionych (południowo) powinny znaleźć się pelargonie i petunie. Mniejsze przypadnie nada się w przypadku aksamitów oraz bratków. Na cieniste miejsca wybierz niecierpki lub iglaki.

Kwiaty pnące tworzą oryginalne, barwne kompozycje.

Zdobią ogrody i ściany domów, a przy okazji zasłaniają przed ciekawskim spojrzeniem sąsiadów. Pnące wieloletnie: klematisy, wiciokrzewy, pnące róże i hortensje nadają się świetnie na ogrodowe pergole. Mogą również oplatać przydomowe balustrady. Jednoroczne, jak np. Groszek Pachnący lub passiflorę o dekoracyjnych kwiatach, warto posadzić na balkonie. Ale większość gatunków kwitnących pnączy przyjmuje się dobrze i w ogrodzie i na balkonie. Wiciokrzew i Passiflora lubią słońce.

W półcienistych miejscach lubują się za to Clematisy i Hortensje Pnące, a z kolei w cienistych bluszcz oraz Kokornak. Klematisy warto posadzić razem z winobluszczem, który szybko rośnie, dając zielone tło dla okazałych kwiatów. Razem stworzą gęstą zasłonę przed słońcem. Większość pnączy rośnie ok. 2 metry na rok.

Jeśli marzymy o pięknym ogrodzie lub efektownym balkonie a nie mamy czasu na uprawę i sadzenie roślin to wystarczy poszukać odpowiednich fachowców. Szukając w Internecie np. usługi ogrodnicze Kraków na pewno znajdziemy ciekawe oferty firmy ogrodniczych z okolicy.