Warning: Use of undefined constant ddsg_language - assumed 'ddsg_language' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/invett6/domains/pol-k.pl/public_html/wp-content/plugins/sitemap-generator/sitemap-generator.php on line 45
Barwy medali odlewanych | pol-k.pl

Barwy medali odlewanych

Historia Polski – od czasów Mieszka I do współczesności. W przeciągu wieków karta dziejów zapisana nieustającą walką z najeźdźcami ze wszystkich stron granic państwa. Tak bogata historia wyłoniła wielu bohaterów narodowych, których waleczne i bohaterskie czyny zostały uwiecznione w dziejowych kronikach. Owym bohaterom, w dowód wdzięczności, należałoby przyznać medale odlewane z najcenniejszego kruszcu. Obrońcom grodu, którzy za panowania Bolesława Krzywoustego mężnie dawali odpór niemieckim najeźdźcom; rycerzom walczącym pod Grunwaldem, obrońcom Jasnej Góry przed potopem szwedzkim czy żołnierzom broniącym ojczyzny podczas II wojny światowej.

Zasłużonych jest wielu. Bohaterstwo to cecha, która wyróżnia szczególnie wybitne jednostki. Odwaga, honor i poświęcenie stały się cechami godnymi naśladowania w przeciągu długiej historii państwowości. Patriotyzm – cecha narodowa, z której można było być dumnym. Cecha ta dawała siłę i jedność podczas każdego ataku zbrojnego nieprzyjaciela. Mimo przewagi liczebnej i zbrojnej wroga, dzięki tej cesze potrafiliśmy dawać odpór zaciekłym atakom i trwać w jedności, nawet gdy ponad 120 lat granice państwa nie istniały na mapach świata. Duch jedności narodowej nigdy nie zginął i dzięki temu możemy obecnie cieszyć się wolnością. Czy wciąż patriotyzm narodowy jest wartościową cechą? Żyjemy w czasach, gdy nasi dawni europejscy najeźdźcy stali się przyjaciółmi. Sojusze militarne zawarte z potęgami światowymi stanowią gwarancje bezpieczeństwa i pokoju. Wreszcie, staliśmy się członkiem jednej wielkiej europejskiej unii. W pewnym sensie granice państwowe są teoretyczne, gdyż możemy przekraczać je bez względu na obywatelstwo i narodowość. Wydawać by się mogło, że nawet granice narodowości się zacierają, ponieważ nasze życie codzienne współdzielimy już z mieszkańcami różnych narodowości i kultur. Wiele różnic i granic zaciera się lub wręcz znika.
producent medali odlewanych
Wiadomo, że zawsze istnieje niebezpieczeństwo najazdu mocarstwowego państwa ze strony wschodniej, ale takie prawdopodobieństwo jest raczej niskie. Czy wciąż potrzebujemy bohaterstwa walczącego w obecnych czasach? Być może czasy współczesne pragną bohaterów innych kierunków i dziedzin. Takich, którzy z potrzeby i dobroci serca wspierają ubogich. Tych, którzy bezinteresownie pomagają chorym. Takich, którzy w momentach smutku i rozpaczy wesprą dobrym słowem, radą i pomocą. A także i niepełnosprawnych sportowców, którzy pomimo przeciwności losu, walczą i pokonują bariery. Dla tych ostatnich z pewnością producent medali odlewanych przygotuje wspaniały prezent.

PRODUCENT MEDALI ODLEWANYCH